Citroën C-Elysée 2013
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 367 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 76 686 Kčmedián 81 088 Kčdo 89 988 Kč
Pro Citroën C-Elysée ročníku 2013 eviduje registr 161 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. Aktivně jezdí 154 vozů (95,7 %), dovoz tvoří 0,6 % ročníku (1 vůz).
Jak ročník stárne
Citroënu C-Elysée 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | - |
| 6 let | 96,4 % | 40 000 až 110 000 km |
| 8 let | 94,8 % | - |
| 10 let | 93,3 % | - |
| 12 let | 91,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 68 kW (36,6 %), 1.6 Benzín 85 kW (31,1 %), 1.2 Benzín 53 kW (26,1 %).
Barevně převládá bílá (22,4 %), druhá nejčastější je modrá (14,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 367 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 86 521 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 175 až 131 344 km. To odpovídá asi 6 655 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (0,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 556 | 37,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 341 | 23,0 % |
| Brzdové zařízení | 228 | 15,4 % |
| Obtěžování okolí | 89 | 6,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 84 | 5,7 % |
| Výhledy | 66 | 4,5 % |
| Identifikace vozidla | 63 | 4,3 % |
| Řízení | 54 | 3,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Nafta 68 kW | 59 | 95,5 % | 49 000 Kč |
| 1.6 Benzín 85 kW | 50 | 97,2 % | 89 984 Kč |
| 1.2 Benzín 53 kW | 42 | 95,1 % | 79 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 92 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 107 000 Kč |
| 75 000 km | 93 000 Kč |
| 100 000 km | 80 000 Kč |
| 125 000 km | 75 000 Kč |
| 150 000 km | 69 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C-Elysée ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 81 088 Kč (při mediánovém nájezdu 92 408 km). Běžné rozpětí je od 76 686 do 89 988 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 92 069 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 51 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 107 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 69 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C-Elysée 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Slovensko100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj33,4 % · 456 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,3 % · 236 prohlídek
- Hlavní město Praha16,4 % · 224 prohlídek
- ostatní33,0 % · 451 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá22,4 % · 36 vozidel
- Modrá14,3 % · 23 vozidel
- Šedá11,8 % · 19 vozidel
- Hnědá základní9,3 % · 15 vozidel
- Hnědá8,7 % · 14 vozidel
- ostatní33,5 % · 54 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C-Elysée 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.