Citroën C-Elysée 2016

Evidováno
84
Způsobilost na STK
96,2 %
Ø nájezd (medián)
62 918 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 506 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 92 330 Kčmedián 105 718 Kčdo 115 818 Kč

V roce 2016 eviduje registr Citroënu C-Elysée 84 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 80 vozů (95,2 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).

Ročník 201696,2 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C-Elysée 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 6,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,4 % -
6 let98,0 % -
8 let93,1 % -
10 let91,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 73 kW (36,9 %), 1.2 Benzín 60 kW (32,1 %), 1.6 Benzín 85 kW (31,0 %).

Nejčastější barva je bílá (45,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 506 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 62 918 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 598 až 98 902 km. To odpovídá asi 6 292 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15260,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku9839,2 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
78×
2
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
26×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
21×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
16×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
14×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
13×

Cenový odhad

92 330
od Kč
105 718
medián Kč
115 818
do Kč

Při nájezdu kolem 119 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km140 000 Kč
100 000 km113 000 Kč
150 000 km98 000 Kč
200 000 km79 000 Kč
250 000 km66 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C-Elysée ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 105 718 Kč (při mediánovém nájezdu 119 091 km). Běžné rozpětí je od 92 330 do 115 818 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 130 036 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 87 489 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 140 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 66 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C-Elysée 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj34,2 % · 173 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj30,8 % · 156 prohlídek
  • Hlavní město Praha24,7 % · 125 prohlídek
  • ostatní10,3 % · 52 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá44,2 % · 38 vozidel
  • Modrá20,9 % · 18 vozidel
  • Šedá18,6 % · 16 vozidel
  • Hnědá15,1 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza1,2 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
20,6 %
evidováno u 74 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 96,9 %EURO 5 · 3,1 %

Jiné ročníky Citroënu C-Elysée

Proklepněte konkrétní Citroën C-Elysée 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.