Citroën C-Elysée 2015
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 824 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 81 250 Kčmedián 97 376 Kčdo 121 219 Kč
Citroën C-Elysée ročníku 2015 má v ČR 115 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 112 vozů (97,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,9 % (1 vůz).
Jak ročník stárne
Citroënu C-Elysée 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
| 6 let | 95,3 % | - |
| 8 let | 94,7 % | - |
| 10 let | 95,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 68 kW (27,8 %), 1.6 Benzín 85 kW (27,0 %), 1.2 Benzín 53 kW (23,5 %).
Nejčastější barva je bílá (40,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 824 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2014 (97,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 74 411 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 44 000 až 114 305 km. To odpovídá asi 6 765 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (0,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 196 | 44,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 161 | 36,2 % |
| Brzdové zařízení | 88 | 19,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 129 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 134 000 Kč |
| 100 000 km | 108 000 Kč |
| 150 000 km | 92 000 Kč |
| 200 000 km | 74 000 Kč |
| 250 000 km | 62 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C-Elysée ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 97 376 Kč (při mediánovém nájezdu 128 687 km). Běžné rozpětí je od 81 250 do 121 219 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 130 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 66 310 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 134 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 62 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C-Elysée 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Slovensko100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj22,8 % · 188 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,3 % · 159 prohlídek
- Hlavní město Praha18,9 % · 156 prohlídek
- ostatní39,0 % · 321 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá40,0 % · 46 vozidel
- Hnědá22,6 % · 26 vozidel
- Modrá20,0 % · 23 vozidel
- Šedá15,7 % · 18 vozidel
- Černá1,7 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C-Elysée 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.