Citroën C-Elysée 2018
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 248 prohlídek)
Cenový odhadod 116 484 Kčmedián 131 166 Kčdo 140 411 Kč
Citroën C-Elysée ročníku 2018 má v ČR 53 vozů. V provozu jich zůstává 53 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 1,9 % (1 vůz).
Jak ročník stárne
Citroënu C-Elysée 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,6 % | - |
| 6 let | 96,8 % | - |
| 8 let | 93,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (34,0 %), 1.6 Benzín 85 kW (32,1 %), 1.6 Nafta 73 kW (28,3 %).
Nejčastější barva je bílá (45,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 248 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 62 667 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 214 až 97 759 km. To odpovídá asi 7 833 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 87 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 165 000 Kč |
| 50 000 km | 150 000 Kč |
| 75 000 km | 134 000 Kč |
| 100 000 km | 128 000 Kč |
| 125 000 km | 119 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C-Elysée ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 131 166 Kč (při mediánovém nájezdu 86 876 km). Běžné rozpětí je od 116 484 do 140 411 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 148 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 106 554 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 165 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 119 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C-Elysée 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj40,7 % · 101 prohlídek
- Moravskoslezský kraj27,4 % · 68 prohlídek
- Hlavní město Praha24,2 % · 60 prohlídek
- ostatní7,7 % · 19 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá45,3 % · 24 vozidel
- Modrá26,4 % · 14 vozidel
- Šedá18,9 % · 10 vozidel
- Hnědá9,4 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 59,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C-Elysée 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.