BMW X5 2013

Evidováno
149
Způsobilost na STK
96,4 %
Ø nájezd (medián)
141 986 km
Dovezeno (40 ks)
27 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 383 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 290 370 Kčmedián 356 678 Kčdo 432 106 Kč

Pro BMW X5 ročníku 2013 eviduje registr 149 vozů. Aktivně jezdí 138 vozů (92,6 %), dovoz tvoří 26,8 % ročníku (40 vozů).

Ročník 201396,4 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (40,9 %), 3.0 Nafta 180 kW (30,9 %), 3.0 Nafta 225 kW (16,8 %).

Barevně převládá bílá (25,5 %), druhá nejčastější je černá (24,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 383 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 141 986 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 98 321 až 195 237 km. To odpovídá asi 10 922 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy14025,9 %
Podvozek a části připevněné k podvozku11020,3 %
Identifikace vozidla8916,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7213,3 %
Brzdové zařízení6812,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6211,5 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
100×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
42×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
37×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
35×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
30×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
22×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
21×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
20×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 343 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW6197,1 %429 000 Kč
3.0 Nafta 180 kW4695,8 %290 340 Kč

Cenový odhad

290 370
od Kč
356 678
medián Kč
432 106
do Kč

Při nájezdu kolem 211 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km497 000 Kč
150 000 km424 000 Kč
200 000 km356 000 Kč
250 000 km331 000 Kč
300 000 km291 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X5 ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 356 678 Kč (při mediánovém nájezdu 210 946 km). Běžné rozpětí je od 290 370 do 432 106 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 459 210 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 242 376 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 497 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 291 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X5 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 32 vozidel
  • Itálie7,5 % · 3 vozidla
  • Slovensko2,5 % · 1 vozidlo
  • Švédsko2,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,5 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,7 % · 760 prohlídek
  • Středočeský kraj27,6 % · 406 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,6 % · 303 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá25,5 % · 38 vozidel
  • Černá24,2 % · 36 vozidel
  • Černá metalíza11,4 % · 17 vozidel
  • Hnědá metalíza10,7 % · 16 vozidel
  • Šedá10,7 % · 16 vozidel
  • ostatní17,4 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,2 %
evidováno u 223 vozů
Tažné zařízení
44,5 %
evidováno u 215 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 58,9 %EURO 6 · 41,1 %

Jiné ročníky BMW X5

Proklepněte konkrétní BMW X5 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.