BMW I Series 2023

Evidováno
126
Způsobilost na STK
98,8 %
Ø nájezd (medián)
25 671 km
Dovezeno (40 ks)
32 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 265 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

BMW I Series ročníku 2023 má v ČR 126 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 120 vozů (95,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 31,7 % (40 vozů).

Ročník 202398,8 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 125 kW (18,3 %), Elektro 400 kW (17,5 %), Elektro 102 kW (17,5 %).

Nejčastější barva je šedá (34,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 265 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 671 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 16 464 až 42 207 km. To odpovídá asi 8 557 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Poškození skla zasklení snižuje výhled řidiče natolik, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla nebo způsob upevnění nebo stav poškození zasklení ohrožuje přepravované osoby.
Výhledy · kód 3.2.1.5
1×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo60,0 % · 24 vozidel
  • Dánsko10,0 % · 4 vozidla
  • Švédsko7,5 % · 3 vozidla
  • Belgie5,0 % · 2 vozidla
  • Rakousko5,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země12,5 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha30,6 % · 81 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,3 % · 59 prohlídek
  • Středočeský kraj13,2 % · 35 prohlídek
  • ostatní34,0 % · 90 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá34,1 % · 43 vozidel
  • Černá23,0 % · 29 vozidel
  • Bílá18,3 % · 23 vozidel
  • Modrá17,5 % · 22 vozidel
  • Červená4,8 % · 6 vozidel
  • ostatní2,4 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
34,2 %
evidováno u 150 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 66,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.