BMW I Series 2022

Evidováno
148
Způsobilost na STK
98,4 %
Ø nájezd (medián)
36 669 km
Dovezeno (89 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 378 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2022 eviduje registr BMW I Seriesu 148 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 147 vozů (99,3 %); ze zahraničí dovezeno 89 vozů (60,1 %).

Ročník 202298,4 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW I Seriesu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 125 kW (31,8 %), Elektro 240 kW (20,3 %), Elektro 400 kW (15,5 %).

Nejčastější barva je šedá (30,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 378 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 36 669 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 562 až 59 698 km. To odpovídá asi 9 167 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
3×
2
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
2×
3
Vozidlo není vybaveno / dovybaveno předepsanou zadní mlhovou svítilnou na straně přivrácené do středu vozovky.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.1.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
5
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
1×
6
Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě zajistit v otevřené poloze.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.3.5.1
1×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
8
Použití neschválené fólie nebo způsob montáže dodatečné úpravy neodpovídá požadavkům (zakrytí střední brzdové svítilny) nebo poškozená fólie (změna zabarvení, trhliny nebo vznik vzduchových bublin mezi nalepenou fólií a sklem) omezuje nebo zkresluje výhled řidiče.
Výhledy · kód 3.2.4.2
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
Elektro 125 kW47100,0 %–

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo74,2 % · 66 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 5 vozidel
  • Belgie4,5 % · 4 vozidla
  • Francie4,5 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko3,4 % · 3 vozidla
  • ostatní země7,9 % · 7 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,1 % · 163 prohlídek
  • Středočeský kraj22,5 % · 85 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,3 % · 69 prohlídek
  • ostatní16,1 % · 61 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá30,4 % · 45 vozidel
  • Bílá20,3 % · 30 vozidel
  • Černá16,9 % · 25 vozidel
  • Modrá16,9 % · 25 vozidel
  • Červená10,1 % · 15 vozidel
  • ostatní5,4 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
23,7 %
evidováno u 109 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.