BMW I Series 2019

Evidováno
141
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
45 934 km
Dovezeno (108 ks)
77 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 404 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2019 eviduje registr BMW I Seriesu 141 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 139 vozů (98,6 %); ze zahraničí dovezeno 108 vozů (76,6 %).

Ročník 201999,0 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW I Seriesu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let96,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 75 kW (70,9 %), Elektro 125 kW (19,9 %), 1.5 Benzín 170 kW (6,4 %).

Nejčastější barva je bílá (39,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 404 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 45 934 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 26 630 až 69 206 km. To odpovídá asi 6 562 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (55,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (76,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
18×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×
5
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
2×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
2×
8
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
2×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
Elektro 75 kW10099,0 %–

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo64,8 % · 70 vozidel
  • Nizozemsko16,7 % · 18 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 6 vozidel
  • Polsko4,6 % · 5 vozidel
  • Francie3,7 % · 4 vozidla
  • ostatní země2,8 % · 3 vozidla
  • země neurčena1,9 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha55,2 % · 333 prohlídek
  • Středočeský kraj30,5 % · 184 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,3 % · 86 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá39,0 % · 55 vozidel
  • Černá22,0 % · 31 vozidel
  • Modrá15,6 % · 22 vozidel
  • Šedá12,8 % · 18 vozidel
  • Žlutá6,4 % · 9 vozidel
  • ostatní4,3 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 57,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.