BMW I Series 2014

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
76 857 km
Dovezeno (36 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 279 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2014 BMW I Seriesu má v českých registrech 53 vozů. V provozu zůstává 49 vozů (92,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 36 vozů (67,9 %).

Ročník 201497,1 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW I Seriesu 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 7,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky100,0 % -
6 let98,6 % -
8 let98,6 % -
10 let91,7 % -
12 let92,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 75 kW (56,6 %), 0.6 Benzín 75 kW (30,2 %), 1.5 Benzín 170 kW (13,2 %).

Nejčastější barva je šedá (54,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 279 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 46,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 76 857 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 48 712 až 117 061 km. To odpovídá asi 6 405 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (56,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
6×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
5×
6
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.5
5×
7
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
4×
8
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
4×

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo52,8 % · 19 vozidel
  • Nizozemsko11,1 % · 4 vozidla
  • Rakousko8,3 % · 3 vozidla
  • Spojené Státy Americké8,3 % · 3 vozidla
  • Belgie5,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země11,1 % · 4 vozidla
  • země neurčena2,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,8 % · 263 prohlídek
  • Středočeský kraj28,9 % · 134 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,3 % · 66 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá52,7 % · 29 vozidel
  • Bílá16,4 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza14,5 % · 8 vozidel
  • Oranžová9,1 % · 5 vozidel
  • Černá7,3 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
29,6 %
evidováno u 60 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,9 %EURO 5 · 1,1 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.