BMW I Series 2021

Evidováno
146
Způsobilost na STK
98,7 %
Ø nájezd (medián)
33 269 km
Dovezeno (126 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 324 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro BMW I Series ročníku 2021 eviduje registr 146 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 145 vozů (99,3 %), dovoz tvoří 86,3 % ročníku (126 vozů).

Ročník 202198,7 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW I Seriesu 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 125 kW (55,5 %), Elektro 75 kW (35,6 %), Elektro 240 kW (6,2 %).

Nejčastější barva je bílá (41,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 324 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 33 269 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 833 až 52 717 km. To odpovídá asi 6 654 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (51,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (86,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
13×
2
Nesvítí některá směrová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.2
3×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Skutečný stav zapojených brzdových svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.1.2
1×
5
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
1×
6
Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení).
Výhledy · kód 3.5.1.3
1×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1×
8
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít.
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.1
1×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
Elektro 125 kW8198,7 %–
Elektro 75 kW5299,1 %–

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,9 % · 78 vozidel
  • Nizozemsko17,5 % · 22 vozidel
  • Francie5,6 % · 7 vozidel
  • Belgie4,0 % · 5 vozidel
  • Rakousko3,2 % · 4 vozidla
  • ostatní země6,3 % · 8 vozidel
  • země neurčena1,6 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,5 % · 223 prohlídek
  • Středočeský kraj34,9 % · 151 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,6 % · 59 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,1 % · 60 vozidel
  • Modrá23,3 % · 34 vozidel
  • Černá18,5 % · 27 vozidel
  • Šedá8,2 % · 12 vozidel
  • Žlutá5,5 % · 8 vozidel
  • ostatní3,4 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
6,7 %
evidováno u 32 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.