BMW I Series 2018

Evidováno
74
Způsobilost na STK
98,2 %
Ø nájezd (medián)
45 466 km
Dovezeno (48 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 279 prohlídek)

Ročník 2018 BMW I Seriesu má v českých registrech 74 vozů. V provozu zůstává 72 vozů (97,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 48 vozů (64,9 %).

Ročník 201898,2 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW I Seriesu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,2 % -
6 let97,3 % -
8 let94,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 75 kW (67,6 %), Elektro 125 kW (12,2 %), 0.6 Benzín 75 kW (10,8 %).

Nejčastější barva je bílá (40,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 279 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 45 466 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 966 až 72 370 km. To odpovídá asi 5 683 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (59,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (64,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
18×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
12×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.10
2×
5
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
2×
6
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
2×
7
Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost).
Jiné vybavení · kód 7.4.1.2
2×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
2×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
Elektro 75 kW5099,0 %–

Z registru vozidel

Složení BMW I Seriesu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,3 % · 28 vozidel
  • Rakousko10,4 % · 5 vozidel
  • Francie8,3 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko8,3 % · 4 vozidla
  • Slovensko4,2 % · 2 vozidla
  • ostatní země8,3 % · 4 vozidla
  • země neurčena2,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha59,3 % · 305 prohlídek
  • Středočeský kraj29,6 % · 152 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,1 % · 57 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá40,5 % · 30 vozidel
  • Modrá28,4 % · 21 vozidel
  • Černá14,9 % · 11 vozidel
  • Šedá12,2 % · 9 vozidel
  • Oranžová2,7 % · 2 vozidla
  • ostatní1,4 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky BMW I Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW I Series 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.