BMW Řada 2 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 224 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 591 379 Kčmedián 606 596 Kčdo 783 675 Kč
V roce 2023 eviduje registr BMW Řady 2 104 vozů. V provozu jich zůstává 97 vozů (93,3 %); ze zahraničí dovezeno 18 vozů (17,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (42,3 %), 1.5 Benzín 100 kW (40,4 %), 2.0 Benzín 150 kW (6,7 %).
Nejčastější barva je šedá (36,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 224 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 34 208 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 206 až 53 638 km. To odpovídá asi 11 403 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (52,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 44 | 100,0 % | 598 000 Kč |
| 1.5 Benzín 100 kW | 42 | 100,0 % | 589 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 59 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 688 000 Kč |
| 50 000 km | 629 000 Kč |
| 75 000 km | 585 000 Kč |
| 100 000 km | 556 000 Kč |
| 125 000 km | 514 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW Řady 2 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 606 596 Kč (při mediánovém nájezdu 59 290 km). Běžné rozpětí je od 591 379 do 783 675 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 890 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 522 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 688 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 514 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 2 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo83,3 % · 15 vozidel
- Irácká republika5,6 % · 1 vozidlo
- Rakousko5,6 % · 1 vozidlo
- Slovensko5,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha28,1 % · 63 prohlídek
- Jihomoravský kraj21,0 % · 47 prohlídek
- Moravskoslezský kraj4,9 % · 11 prohlídek
- ostatní46,0 % · 103 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá36,5 % · 38 vozidel
- Bílá23,1 % · 24 vozidel
- Černá19,2 % · 20 vozidel
- Modrá16,3 % · 17 vozidel
- Zelená3,8 % · 4 vozidla
- ostatní1,0 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u Řady 2 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 2 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.