BMW Řada 2 2019

Evidováno
83
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
78 923 km
Dovezeno (17 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 329 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 295 000 Kčmedián 339 000 Kčdo 377 000 Kč

BMW Řada 2 ročníku 2019 má v ČR 83 vozů. V provozu jich zůstává 82 vozů (98,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 20,5 % (17 vozů).

Ročník 201995,3 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 2 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,0 % -
6 let95,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (31,3 %), 1.5 Benzín 80 kW (30,1 %), 1.5 Benzín 103 kW (21,7 %).

Barevně převládá bílá (26,5 %), druhá nejčastější je modrá (24,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 329 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2018 (97,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 78 923 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 424 až 103 869 km. To odpovídá asi 11 275 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
27×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
11×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
5×
5
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
4×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
8
Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky).
Výhledy · kód 3.4.3.1
3×

Cenový odhad

295 000
od Kč
339 000
medián Kč
377 000
do Kč

Při nájezdu kolem 111 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km389 000 Kč
100 000 km352 000 Kč
150 000 km311 000 Kč
200 000 km265 000 Kč
250 000 km235 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 2 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 339 000 Kč (při mediánovém nájezdu 111 251 km). Běžné rozpětí je od 295 000 do 377 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 539 340 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 263 600 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 389 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 235 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 2 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,8 % · 10 vozidel
  • Slovensko29,4 % · 5 vozidel
  • Itálie5,9 % · 1 vozidlo
  • Jižní Korea5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,9 % · 201 prohlídek
  • Středočeský kraj29,0 % · 108 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,2 % · 64 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá26,5 % · 22 vozidel
  • Modrá24,1 % · 20 vozidel
  • Šedá20,5 % · 17 vozidel
  • Černá18,1 % · 15 vozidel
  • Žlutá3,6 % · 3 vozidla
  • ostatní7,2 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
37,0 %
evidováno u 102 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 je mezi ročníky Řady 2 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky BMW Řady 2

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 2 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.