Audi Q7 2013

Evidováno
129
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø nájezd (medián)
149 758 km
Dovezeno (27 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 011 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 300 000 Kčmedián 334 436 Kčdo 384 000 Kč

Ročník 2013 Audi Q7 má v českých registrech 129 vozů. V provozu zůstává 119 vozů (92,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 27 vozů (20,9 %).

Ročník 201397,2 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 180 kW (90,7 %), 4.1 Nafta 250 kW (7,0 %), 3.0 Nafta 150 kW (2,3 %).

Barevně převládá bílá (27,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 011 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 149 758 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 96 746 až 209 309 km. To odpovídá asi 11 520 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11026,3 %
Výhledy9923,6 %
Podvozek a části připevněné k podvozku9121,7 %
Brzdové zařízení6816,2 %
Identifikace vozidla5112,2 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
59×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
56×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
29×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
21×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
20×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
20×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
18×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
16×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 116 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 180 kW11797,1 %341 592 Kč

Cenový odhad

300 000
od Kč
334 436
medián Kč
384 000
do Kč

Při nájezdu kolem 251 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km434 000 Kč
200 000 km361 000 Kč
250 000 km334 000 Kč
300 000 km295 000 Kč
350 000 km285 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q7 ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 334 436 Kč (při mediánovém nájezdu 251 000 km). Běžné rozpětí je od 300 000 do 384 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 408 917 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 265 535 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 434 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 285 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q7 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo81,5 % · 22 vozidel
  • Slovensko7,4 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,7 % · 1 vozidlo
  • Švédsko3,7 % · 1 vozidlo
  • Ukrajina3,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,1 % · 476 prohlídek
  • Středočeský kraj31,4 % · 317 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,6 % · 208 prohlídek
  • ostatní1,0 % · 10 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá27,9 % · 36 vozidel
  • Šedá16,3 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza16,3 % · 21 vozidel
  • Černá14,7 % · 19 vozidel
  • Černá metalíza9,3 % · 12 vozidel
  • ostatní15,5 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,5 %
evidováno u 217 vozů
ABS
49,9 %
evidováno u 195 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 95,7 %EURO 6 · 3,7 %EURO 3 · 0,5 %

Jiné ročníky Audi Q7

Proklepněte konkrétní Audi Q7 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.