Audi Q7 2023

Evidováno
169
Způsobilost na STK
99,1 %
Ø nájezd (medián)
26 771 km
Dovezeno (10 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 333 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 237 593 Kčmedián 1 299 900 Kčdo 1 499 000 Kč

Pro Audi Q7 ročníku 2023 eviduje registr 169 vozů. Aktivně jezdí 164 vozů (97,0 %), dovoz tvoří 5,9 % ročníku (10 vozů).

Ročník 202399,1 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (81,7 %), 3.0 Benzín 250 kW (13,6 %), 3.0 Nafta 170 kW (4,7 %).

Nejčastější barva je šedá (37,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 333 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,1 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (96,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 26 771 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 482 až 50 357 km. To odpovídá asi 8 924 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (65,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (5,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
3×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
3
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
1×
6
Kotevní úchyty pro bezpečnostní pás, je-li bezpečnostní pás vyžadován, chybí nebo kotevní úchyty neodpovídají požadavkům.
Jiné vybavení · kód 7.1.1.1.1
1×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1.1. 2002 pro zadní mlhové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.4.1
1×
8
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW13898,9 %1 300 459 Kč

Cenový odhad

1 237 593
od Kč
1 299 900
medián Kč
1 499 000
do Kč

Při nájezdu kolem 60 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 466 000 Kč
50 000 km1 344 000 Kč
75 000 km1 243 000 Kč
100 000 km1 181 000 Kč
125 000 km1 072 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q7 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 299 900 Kč (při mediánovém nájezdu 59 696 km). Běžné rozpětí je od 1 237 593 do 1 499 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 632 220 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 160 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 466 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 072 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q7 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,0 % · 4 vozidla
  • Švédsko20,0 % · 2 vozidla
  • Estonská republika10,0 % · 1 vozidlo
  • Lotyšská republika10,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena20,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,8 % · 166 prohlídek
  • Středočeský kraj14,1 % · 47 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,6 % · 42 prohlídek
  • ostatní23,4 % · 78 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá37,3 % · 63 vozidel
  • Černá27,8 % · 47 vozidel
  • Bílá20,1 % · 34 vozidel
  • Modrá11,8 % · 20 vozidel
  • Červená1,2 % · 2 vozidla
  • ostatní1,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
47,7 %
evidováno u 317 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 664 vozů Audi Q7 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
95,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,8 %
vyvezeno 3,0 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Q7 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi Q7

Proklepněte konkrétní Audi Q7 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.