Alfa Romeo 156 1997
Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 871 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1997 eviduje registr Alfa Romeo 156 182 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 45 vozů (24,7 %); ze zahraničí dovezeno 160 vozů (87,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.7 Benzín 106 kW (26,9 %), 1.6 Benzín 88 kW (25,8 %), 2.0 Benzín 114 kW (19,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (16,5 %), druhá nejčastější je červená-metal (14,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 871 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 90,8 %. Model jako celek dosahuje 92,8 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 175 135 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 147 863 až 207 654 km. To odpovídá asi 6 039 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (52,6 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (87,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 431 | 39,7 % |
| Brzdové zařízení | 243 | 22,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 207 | 19,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 128 | 11,8 % |
| Řízení | 78 | 7,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1997
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.7 Benzín 106 kW | 49 | 91,9 % | – |
| 1.6 Benzín 88 kW | 47 | 93,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 156 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie17,5 % · 28 vozidel
- Německo5,6 % · 9 vozidel
- Rakousko2,5 % · 4 vozidla
- Švýcarsko0,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena73,8 % · 118 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj18,7 % · 163 prohlídek
- Středočeský kraj8,7 % · 76 prohlídek
- Moravskoslezský kraj8,2 % · 71 prohlídek
- ostatní64,4 % · 561 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza16,5 % · 30 vozidel
- Červená metalíza14,8 % · 27 vozidel
- Zelená metalíza12,6 % · 23 vozidel
- Červená základní12,1 % · 22 vozidel
- Stříbrná11,0 % · 20 vozidel
- ostatní33,0 % · 60 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 3,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1997 je mezi ročníky 156 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 156 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.