Kód motoru

Motor 5F02

Kompletní recenze motoru 5F02: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 115 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
115 kW
Výkon (156 k)
~1 598 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
145 g/km
Ø CO₂
206 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 435 kg· Produkce 2010-2015· Ø stáří provozovaných vozidel 12,6 roku (medián 12 let)· Pořadí popularity #1814· Pořadí spolehlivosti #725 z 2 382
Evidováno
800
V provozu
611
Způsobilost na STK
96,0 %
STK kontrol
4 520

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 4 520 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

5F02 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 800 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 115 kW (156 HP). Vyráběl se v letech 2010–2015.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,9 %315 kontrol
Stáří 4–7 let97,3 %1 864 kontrol
Stáří 8–12 let94,3 %3 095 kontrol
Stáří 13+ let92,3 %440 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,7 %3 019 kontrol
100 000–200 000 km93,6 %2 386 kontrol
200 000–300 000 km91,1 %257 kontrol
Nad 300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 520 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Obtěžování okolí99× (32,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení63× (20,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav42× (13,9 %)
Identifikace vozidla32× (10,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku21× (6,9 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru 5F02 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B2,21×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P04206×P13376×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 5F02

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
44×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
25×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
10×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×

Vozidla s motorem 5F02

Značka a modelPočet
Peugeot 308333
Peugeot 500872
Citroën C4 Picasso66
Citroën C4 Picasso54
Citroën Ds353
Peugeot 300845
Peugeot 50835
Citroën Ds321
Citroën Ds3 Cabrio20
Citroën C519
Peugeot Rcz19
Citroën C515
Peugeot 2088
Citroën C5 1.6 I7
Citroën C45

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 5F02 podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30897,0 %
Citroen C4 Picasso92,6 %
Peugeot 500894,9 %
Citroen Ds397,9 %
Peugeot 300896,1 %
Citroën C4 Picasso96,0 %
Peugeot 50896,6 %
Citroen C598,5 %
Peugeot Rcz97,7 %
Citroën Ds392,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 5F02 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 308 (2010–2015): 333 kusů
  • Peugeot 5008 (2010–2015): 72 kusů
  • Citroën C4 Picasso (2012–2015): 66 kusů
  • Citroën C4 Picasso (2013–2015): 54 kusů
  • Citroën Ds3 (2013–2015): 53 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 231 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2014 (88 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 569 vozidel s tímto motorem.

2014
2001 (1)2015 (41)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj124 vozidel
Hlavní město Praha101 vozidel
Jihomoravský kraj80 vozidel
Moravskoslezský kraj67 vozidel
Plzeňský kraj48 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 5F02 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod59 481 km
  • medián93 858 km
  • čtvrtina prohlídek nad136 375 km

Z 6 048 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20122552,0 %
20134729,8 %
20148822,7 %
2015417,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 5F02

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.