Volvo XC60 2022

Evidováno
267
Způsobilost na STK
97,9 %
Ø nájezd (medián)
52 297 km
Dovezeno (61 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 657 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 747 516 Kčmedián 824 124 Kčdo 919 000 Kč

Volvo XC60 ročníku 2022 má v ČR 267 vozů. V provozu jich zůstává 252 vozů (94,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 22,8 % (61 vozů).

Ročník 202297,8 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva XC60 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky100,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (42,3 %), 2.0 Benzín 184 kW (18,7 %), 2.0 Nafta 173 kW (14,2 %).

Nejčastější barva je šedá (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 657 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 59,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 52 297 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 26 649 až 81 928 km. To odpovídá asi 13 074 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
15×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
10×
3
Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky).
Výhledy · kód 3.4.3.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
6
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
2×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
8
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.2.4
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 145 kW11398,6 %779 028 Kč
2.0 Benzín 184 kW5097,4 %819 000 Kč

Cenový odhad

747 516
od Kč
824 124
medián Kč
919 000
do Kč

Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km967 000 Kč
50 000 km896 000 Kč
75 000 km845 000 Kč
100 000 km782 000 Kč
125 000 km732 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo XC60 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 824 124 Kč (při mediánovém nájezdu 84 984 km). Běžné rozpětí je od 747 516 do 919 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 999 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 646 385 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 967 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 732 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva XC60 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo55,7 % · 34 vozidel
  • Švédsko16,4 % · 10 vozidel
  • Dánsko13,1 % · 8 vozidel
  • Polsko4,9 % · 3 vozidla
  • Itálie3,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,6 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,1 % · 349 prohlídek
  • Středočeský kraj21,5 % · 141 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,2 % · 139 prohlídek
  • ostatní4,3 % · 28 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,2 % · 95 vozidel
  • Černá27,8 % · 75 vozidel
  • Bílá18,5 % · 50 vozidel
  • Modrá13,0 % · 35 vozidel
  • Oranžová5,6 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
42,6 %
evidováno u 380 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 88,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 892 vozů Volva XC60 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
76,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,1 %
vyvezeno 5,9 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volva XC60

Proklepněte konkrétní Volvo XC60 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.