Volkswagen Up 2021

Evidováno
113
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
40 718 km
Dovezeno (66 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 236 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2021 Volkswagenu Up má v českých registrech 113 vozů. V provozu zůstává 112 vozů (99,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 66 vozů (58,4 %).

Ročník 202197,4 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Up 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 61 kW (64,6 %), 1.0 CNG 50 kW (23,0 %), 1.0 Benzín 48 kW (7,1 %).

Nejčastější barva je bílá (55,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 236 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (95,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 40 718 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 107 až 79 200 km. To odpovídá asi 8 144 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
26×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
12×
3
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
6×
5
Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.3.3.1
5×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
3×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
Elektro 61 kW7398,5 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Up 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo97,0 % · 64 vozidel
  • Itálie1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena1,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha44,0 % · 117 prohlídek
  • Středočeský kraj36,1 % · 96 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,9 % · 53 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá55,8 % · 63 vozidel
  • Modrá15,0 % · 17 vozidel
  • Červená10,6 % · 12 vozidel
  • Černá8,8 % · 10 vozidel
  • Šedá5,3 % · 6 vozidel
  • ostatní4,4 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 54,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,1 %EURO 5 · 0,9 %

Jiné ročníky Volkswagenu Up

Proklepněte konkrétní Volkswagen Up 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.