Volkswagen Up 2014

Evidováno
167
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
86 378 km
Dovezeno (90 ks)
54 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 817 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2014 eviduje registr Volkswagenu Up 167 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 158 vozů (94,6 %); ze zahraničí dovezeno 90 vozů (53,9 %).

Ročník 201496,1 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Up 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 % -
6 let95,3 % -
8 let94,2 % -
10 let96,0 % -
12 let96,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 44 kW (42,5 %), 1.0 CNG 50 kW (26,3 %), 1.0 Benzín 55 kW (19,2 %).

Nejčastější barva je bílá (52,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 817 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2013 (97,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 86 378 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 614 až 138 237 km. To odpovídá asi 7 198 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,5 %), pak následují Středočeský kraj a Olomoucký kraj.

Vysoký podíl dovozů (53,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25532,9 %
Brzdové zařízení16120,8 %
Výhledy9312,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8911,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav668,5 %
Obtěžování okolí587,5 %
Identifikace vozidla536,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
69×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
56×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
53×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
50×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
35×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
33×
7
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
31×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
30×

Na co se zaměřit u ročníku 2014

Závady, které technici u Volkswagenu Up 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1A1,75×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 019 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.111 let125

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 528 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 44 kW7198,1 %–
1.0 CNG 50 kW4493,2 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Up 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 70 vozidel
  • Rakousko7,8 % · 7 vozidel
  • Itálie4,4 % · 4 vozidla
  • Norsko3,3 % · 3 vozidla
  • Francie1,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,6 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha40,5 % · 392 prohlídek
  • Středočeský kraj37,1 % · 359 prohlídek
  • Olomoucký kraj22,3 % · 216 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá52,7 % · 88 vozidel
  • Modrá14,4 % · 24 vozidel
  • Červená13,8 % · 23 vozidel
  • Černá6,0 % · 10 vozidel
  • Šedá6,0 % · 10 vozidel
  • ostatní7,2 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 92,4 %EURO 6 · 7,3 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 837 vozů Volkswagenu Up 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
62,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
66,9 %
vyvezeno 30,1 % · zaniklo 2,3 %

Jiné ročníky Volkswagenu Up

Proklepněte konkrétní Volkswagen Up 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.