Volkswagen Up 2022

Evidováno
168
Způsobilost na STK
96,2 %
Ø nájezd (medián)
128 568 km
Dovezeno (16 ks)
10 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 451 prohlídek)

Pro Volkswagen Up ročníku 2022 eviduje registr 168 vozů. Aktivně jezdí 147 vozů (87,5 %), dovoz tvoří 9,5 % ročníku (16 vozů).

Ročník 202296,2 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Up 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 CNG 50 kW (71,4 %), Elektro 61 kW (13,1 %), 1.0 Benzín 48 kW (11,9 %).

Nejčastější barva je bílá (72,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 451 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2021 (97,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 58,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 128 568 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 694 až 173 671 km. To odpovídá asi 32 142 km ročně, tedy intenzivně vytěžované kusy (nad 25 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,4 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (9,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
2
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
7×
3
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2
3×
5
Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky).
Výhledy · kód 3.4.3.1
2×
6
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
2×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.0 CNG 50 kW12095,9 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Up 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo93,8 % · 15 vozidel
  • Slovensko6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj28,8 % · 130 prohlídek
  • Hlavní město Praha23,5 % · 106 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,8 % · 44 prohlídek
  • ostatní37,9 % · 171 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá72,6 % · 122 vozidel
  • Zelená11,9 % · 20 vozidel
  • Modrá5,4 % · 9 vozidel
  • Šedá4,8 % · 8 vozidel
  • Červená3,6 % · 6 vozidel
  • ostatní1,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 83,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 5 · 0,7 %

Jiné ročníky Volkswagenu Up

Proklepněte konkrétní Volkswagen Up 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.