Volkswagen Up 2015

Evidováno
148
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø nájezd (medián)
61 136 km
Dovezeno (56 ks)
38 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 815 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Volkswagen Up ročníku 2015 eviduje registr 148 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 135 vozů (91,2 %), dovoz tvoří 37,8 % ročníku (56 vozů).

Ročník 201597,2 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Up 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,2 % -
6 let97,9 % -
8 let97,1 % -
10 let96,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 44 kW (50,7 %), 1.0 Benzín 55 kW (19,6 %), Elektro 60 kW (15,5 %).

Nejčastější barva je bílá (55,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 815 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2014 (96,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 61 136 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 32 223 až 104 695 km. To odpovídá asi 5 558 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (43,0 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (37,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku16335,3 %
Brzdové zařízení13028,1 %
Výhledy8718,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8217,7 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
51×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
41×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
41×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
32×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
22×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
22×
7
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
20×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
19×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 395 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2015

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 44 kW7598,1 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Up 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo78,6 % · 44 vozidel
  • Norsko7,1 % · 4 vozidla
  • Dánsko3,6 % · 2 vozidla
  • Švédsko3,6 % · 2 vozidla
  • Francie1,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,6 % · 2 vozidla
  • země neurčena1,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,0 % · 406 prohlídek
  • Středočeský kraj30,3 % · 286 prohlídek
  • Ústecký kraj26,8 % · 253 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá55,0 % · 82 vozidel
  • Šedá15,4 % · 23 vozidel
  • Černá12,1 % · 18 vozidel
  • Červená9,4 % · 14 vozidel
  • Modrá8,1 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 52,3 %EURO 5 · 47,7 %

Majitelé a osud v registru

Z 796 vozů Volkswagenu Up 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
69,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
61,7 %
vyvezeno 37,7 % · zaniklo 0,3 %

Jiné ročníky Volkswagenu Up

Proklepněte konkrétní Volkswagen Up 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.