Volkswagen Touareg 2022

Evidováno
158
Způsobilost na STK
99,3 %
Ø nájezd (medián)
60 809 km
Dovezeno (35 ks)
22 %

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 899 284 Kčmedián 1 100 000 Kčdo 1 249 228 Kč

V roce 2022 eviduje registr Volkswagenu Touaregu 158 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (90,5 %); ze zahraničí dovezeno 35 vozů (22,2 %).

Ročník 202299,3 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (48,7 %), 3.0 Nafta 170 kW (40,5 %), 3.0 Benzín 250 kW (10,8 %).

Nejčastější barva je šedá (35,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 430 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (97,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 60 809 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 414 až 89 768 km. To odpovídá asi 15 202 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
3
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
1×
5
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
1×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
1×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×
8
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW77100,0 %1 233 824 Kč
3.0 Nafta 170 kW6498,4 %899 999 Kč

Cenový odhad

899 284
od Kč
1 100 000
medián Kč
1 249 228
do Kč

Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 238 000 Kč
75 000 km1 151 000 Kč
100 000 km1 086 000 Kč
125 000 km1 006 000 Kč
150 000 km916 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 100 000 Kč (při mediánovém nájezdu 91 303 km). Běžné rozpětí je od 899 284 do 1 249 228 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 375 485 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 799 930 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 238 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 916 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Touaregu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo82,9 % · 29 vozidel
  • Švédsko8,6 % · 3 vozidla
  • Slovensko5,7 % · 2 vozidla
  • Itálie2,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha40,5 % · 174 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,5 % · 84 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,1 % · 82 prohlídek
  • ostatní20,9 % · 90 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,4 % · 56 vozidel
  • Černá26,6 % · 42 vozidel
  • Bílá18,4 % · 29 vozidel
  • Modrá11,4 % · 18 vozidel
  • Hnědá3,8 % · 6 vozidel
  • ostatní4,4 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
63,3 %
evidováno u 297 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 87,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u Touaregu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Touaregu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.