Volkswagen Touareg 2024

Evidováno
138
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
17 869 km
Dovezeno (27 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 273 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 350 138 Kčmedián 1 507 597 Kčdo 1 683 798 Kč

Volkswagen Touareg ročníku 2024 má v ČR 138 vozů. V provozu jich zůstává 130 vozů (94,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 19,6 % (27 vozů).

Ročník 2024100,0 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (59,4 %), 3.0 Nafta 170 kW (35,5 %), 3.0 Benzín 250 kW (5,1 %).

Nejčastější barva je šedá (31,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 273 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 869 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 5 497 až 27 332 km. To odpovídá asi 8 934 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Zlínský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
3
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
1×
Zobrazit další 3 závady
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
5
Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1
1×
6
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW82100,0 %1 598 000 Kč
3.0 Nafta 170 kW49100,0 %1 328 776 Kč

Cenový odhad

1 350 138
od Kč
1 507 597
medián Kč
1 683 798
do Kč

Při nájezdu kolem 40 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 556 000 Kč
50 000 km1 471 000 Kč
75 000 km1 360 000 Kč
100 000 km1 267 000 Kč
125 000 km1 159 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 507 597 Kč (při mediánovém nájezdu 40 400 km). Běžné rozpětí je od 1 350 138 do 1 683 798 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 829 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 185 055 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 556 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 159 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Touaregu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 18 vozidel
  • Švédsko11,1 % · 3 vozidla
  • Slovensko7,4 % · 2 vozidla
  • Itálie3,7 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko3,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,1 % · 55 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,2 % · 36 prohlídek
  • Zlínský kraj9,5 % · 26 prohlídek
  • ostatní57,1 % · 156 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá31,9 % · 44 vozidel
  • Černá26,1 % · 36 vozidel
  • Bílá22,5 % · 31 vozidel
  • Modrá10,9 % · 15 vozidel
  • Červená4,3 % · 6 vozidel
  • ostatní4,3 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,1 %
evidováno u 379 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 4 · 0,1 %EURO 1 · 0,1 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 714 vozů Volkswagenu Touaregu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
91,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,6 %
vyvezeno 3,4 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Touaregu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Touaregu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.