Volkswagen Touareg 2018
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 1 113 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 633 838 Kčmedián 742 652 Kčdo 856 792 Kč
V roce 2018 eviduje registr Volkswagenu Touaregu 249 vozů. V provozu jich zůstává 235 vozů (94,4 %); ze zahraničí dovezeno 72 vozů (28,9 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Touaregu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (73,1 %), 3.0 Nafta 193 kW (21,7 %), 3.0 Nafta 150 kW (2,8 %).
Nejčastější barva je černá (30,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 113 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (96,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 101 402 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 013 až 145 884 km. To odpovídá asi 12 675 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Identifikace vozidla | 68 | 50,0 % |
| Výhledy | 68 | 50,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 210 kW | 182 | 98,1 % | 797 917 Kč |
| 3.0 Nafta 193 kW | 54 | 97,4 % | 603 500 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 168 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 960 000 Kč |
| 100 000 km | 872 000 Kč |
| 150 000 km | 771 000 Kč |
| 200 000 km | 667 000 Kč |
| 250 000 km | 586 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 742 652 Kč (při mediánovém nájezdu 167 502 km). Běžné rozpětí je od 633 838 do 856 792 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 948 529 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 555 220 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 960 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 586 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Touaregu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo93,1 % · 67 vozidel
- Švédsko4,2 % · 3 vozidla
- Rakousko1,4 % · 1 vozidlo
- Španělsko1,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha36,7 % · 409 prohlídek
- Středočeský kraj29,3 % · 326 prohlídek
- Jihomoravský kraj28,4 % · 316 prohlídek
- ostatní5,6 % · 62 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá30,1 % · 75 vozidel
- Bílá24,1 % · 60 vozidel
- Šedá23,7 % · 59 vozidel
- Modrá15,3 % · 38 vozidel
- Hnědá4,4 % · 11 vozidel
- ostatní2,4 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 73,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 731 vozů Volkswagenu Touaregu 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Touaregu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.