Volkswagen Touareg 2022
3.0 Nafta 210 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 204 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 099 269 Kčmedián 1 233 824 Kčdo 1 339 000 Kč
V nabídce Volkswagenu Touaregu ročníku 2022 obsadila motorizace 3.0 Nafta 210 kW první pozici: 77 vozů (48,7 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DPY (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 100,0 % (204 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2022 (ročník průměrně 99,3 %).
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 77 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:
Další motorizace Volkswagenu Touaregu 2022
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 86 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 1 488 000 Kč |
| 50 000 km | 1 386 000 Kč |
| 75 000 km | 1 284 000 Kč |
| 100 000 km | 1 211 000 Kč |
| 125 000 km | 1 122 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 3.0 Nafta 210 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 1 233 824 Kč (při typickém nájezdu 86 000 km). Běžné rozmezí je 1 099 269–1 339 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2022 (1 100 000 Kč) je tato motorizace o 12 % výše.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 488 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 122 000 Kč.