Volkswagen Touareg 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 1 039 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 386 940 Kčmedián 434 400 Kčdo 495 018 Kč
Pro Volkswagen Touareg ročníku 2016 eviduje registr 179 vozů. Aktivně jezdí 166 vozů (92,7 %), dovoz tvoří 26,3 % ročníku (47 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Touaregu 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,8 % | - |
| 6 let | 98,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 193 kW (90,5 %), 3.0 Nafta 150 kW (9,5 %).
Barevně převládá bílá (29,1 %), druhá nejčastější je černá (27,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 039 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 119 381 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 76 183 až 168 768 km. To odpovídá asi 11 938 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (41,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 105 | 48,8 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 55 | 25,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 55 | 25,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 193 kW | 162 | 97,3 % | 449 500 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 533 000 Kč |
| 150 000 km | 472 000 Kč |
| 200 000 km | 417 000 Kč |
| 250 000 km | 375 000 Kč |
| 300 000 km | 318 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 434 400 Kč (při mediánovém nájezdu 185 124 km). Běžné rozpětí je od 386 940 do 495 018 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 555 462 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 340 027 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 533 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 318 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Touaregu 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo85,1 % · 40 vozidel
- Francie6,4 % · 3 vozidla
- Itálie4,3 % · 2 vozidla
- Švédsko2,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha41,2 % · 518 prohlídek
- Středočeský kraj31,9 % · 401 prohlídek
- Jihomoravský kraj26,8 % · 337 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,1 % · 52 vozidel
- Černá27,9 % · 50 vozidel
- Šedá23,5 % · 42 vozidel
- Modrá12,3 % · 22 vozidel
- Hnědá5,6 % · 10 vozidel
- ostatní1,7 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 66,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 568 vozů Volkswagenu Touaregu 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.