Volkswagen Touareg 2017
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 829 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 409 910 Kčmedián 472 438 Kčdo 539 000 Kč
Ročník 2017 Volkswagenu Touaregu má v českých registrech 163 vozů. V provozu zůstává 151 vozů (92,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 24 vozů (14,7 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Touaregu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 4,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,8 % | - |
| 6 let | 94,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 193 kW (96,3 %), 3.0 Nafta 150 kW (3,7 %).
Nejčastější barva je bílá (33,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 829 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 107 959 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 917 až 154 586 km. To odpovídá asi 11 995 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (14,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 193 kW | 157 | 96,9 % | 498 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 180 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 568 000 Kč |
| 150 000 km | 505 000 Kč |
| 200 000 km | 446 000 Kč |
| 250 000 km | 396 000 Kč |
| 300 000 km | 335 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 472 438 Kč (při mediánovém nájezdu 180 346 km). Běžné rozpětí je od 409 910 do 539 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 585 824 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 400 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 568 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 335 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Touaregu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo79,2 % · 19 vozidel
- Francie4,2 % · 1 vozidlo
- Itálie4,2 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko4,2 % · 1 vozidlo
- Slovensko4,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,1 % · 418 prohlídek
- Středočeský kraj29,5 % · 262 prohlídek
- Jihomoravský kraj23,3 % · 207 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá33,1 % · 54 vozidel
- Černá23,9 % · 39 vozidel
- Šedá23,9 % · 39 vozidel
- Modrá14,7 % · 24 vozidel
- Žlutá2,5 % · 4 vozidla
- ostatní1,8 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 62,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.