Volkswagen Touareg 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 821 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 749 000 Kčmedián 914 602 Kčdo 1 000 980 Kč
Volkswagen Touareg ročníku 2020 má v ČR 241 vozů. V provozu jich zůstává 225 vozů (93,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 27,4 % (66 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (59,3 %), 3.0 Nafta 170 kW (20,3 %), 4.0 Nafta 310 kW (14,5 %).
Nejčastější barva je šedá (36,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 821 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 38,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 76 984 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 42 066 až 116 560 km. To odpovídá asi 12 831 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 210 kW | 143 | 98,2 % | 939 348 Kč |
| 3.0 Nafta 170 kW | 49 | 97,9 % | 775 408 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 132 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 1 086 000 Kč |
| 100 000 km | 978 000 Kč |
| 150 000 km | 860 000 Kč |
| 200 000 km | 739 000 Kč |
| 250 000 km | 679 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Touaregu ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 914 602 Kč (při mediánovém nájezdu 132 200 km). Běžné rozpětí je od 749 000 do 1 000 980 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 150 213 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 627 328 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 086 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 679 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Touaregu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo81,8 % · 54 vozidel
- Rakousko6,1 % · 4 vozidla
- Švédsko4,5 % · 3 vozidla
- Itálie1,5 % · 1 vozidlo
- Lucembursko1,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena3,0 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha41,7 % · 342 prohlídek
- Středočeský kraj26,3 % · 216 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,7 % · 186 prohlídek
- ostatní9,4 % · 77 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá36,1 % · 87 vozidel
- Černá23,7 % · 57 vozidel
- Bílá22,0 % · 53 vozidel
- Modrá7,5 % · 18 vozidel
- Hnědá6,6 % · 16 vozidel
- ostatní4,1 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 81,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 653 vozů Volkswagenu Touaregu 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Touaregu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.