Volkswagen Touareg 2018

3.0 Nafta 193 kW

Kód motoru: CVV · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
193 kW
Výkon (262 k)
~3 000 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
180 g/km
Ø CO₂
225 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 187 kg· rozvor 2 904 mm· délka 4 801 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
54
V provozu
52
Způsobilost na STK
97,4 %
STK kontrol
265

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 265 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 499 900 Kčmedián 603 500 Kčdo 642 368 Kč

V nabídce Volkswagenu Touaregu ročníku 2018 obsadila motorizace 3.0 Nafta 193 kW druhá pozici: 54 vozů (21,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CVV (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,3 %
Ročník celkem98,0 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,8 %
100-200 000 km97,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,3 % (265 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 98,0 %).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 3.0 Nafta 210 kW (98,1 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 410 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 54 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

CVV
92,6 %50 ks
CVW
5,6 %3 ks
CVVA
1,9 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Touaregu 2018

Cenový odhad

499 900
od Kč
603 500
medián Kč
642 368
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km774 000 Kč
100 000 km707 000 Kč
150 000 km626 000 Kč
200 000 km543 000 Kč
250 000 km481 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 3.0 Nafta 193 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 603 500 Kč (při typickém nájezdu 164 566 km). Běžné rozmezí je 499 900–642 368 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (742 652 Kč) je tato motorizace o 19 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 774 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 481 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Touaregu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2018 3.0 Nafta 193 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.