Volkswagen Multivan 2019
2.0 Nafta 146 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 780 000 Kčmedián 849 000 Kčdo 969 000 Kč
První nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Multivanu ročníku 2019 je 2.0 Nafta 146 kW - registr eviduje 117 vozů (50,9 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CXE.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,5 % |
| 100-200 000 km | 98,1 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,9 % (430 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 97,5 %).
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 110 kW (97,8 %).
Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 146 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2 | A | 1,32× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 17 let | 3 874 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Volkswagenu Multivanu 2019
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 132 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 1 061 000 Kč |
| 100 000 km | 897 000 Kč |
| 150 000 km | 807 000 Kč |
| 200 000 km | 694 000 Kč |
| 250 000 km | 656 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 146 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 849 000 Kč (při typickém nájezdu 131 949 km). Běžné rozmezí je 780 000–969 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2019 (800 000 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 061 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 656 000 Kč.