Toyota Proace 2018

2.0 Nafta 130 kW

Kód motoru: AH01 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
130 kW
Výkon (177 k)
~2 000 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
160 g/km
Ø CO₂
176 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 895 kg· rozvor 3 269 mm· délka 5 151 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
82
V provozu
77
Způsobilost na STK
95,1 %
STK kontrol
373

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 373 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 392 810 Kčmedián 539 950 Kčdo 601 392 Kč

2.0 Nafta 130 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Toyoty Proace ročníku 2018. V registrech je evidováno 82 vozů (32,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem AH01 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,1 %
Ročník celkem94,0 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,4 %
100-200 000 km94,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,1 % (373 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 94,0 %).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 130 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B2,19×
Neschválený typ / rozměr kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4B1,39×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.14 roky112
Neschválený typ / rozměr kolakód 5.2.2.44 roky73
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.14 roky454
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.14 roky112
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.24 roky515
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.16 let81

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P2A0054×P056212×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 82 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

AH01
98,8 %81 ks
2AR
1,2 %1 ks

Další motorizace Toyoty Proace 2018

Cenový odhad

392 810
od Kč
539 950
medián Kč
601 392
do Kč

Při nájezdu kolem 166 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km673 000 Kč
100 000 km627 000 Kč
150 000 km556 000 Kč
200 000 km486 000 Kč
250 000 km447 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 539 950 Kč (při typickém nájezdu 165 766 km). Běžné rozmezí je 392 810–601 392 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (435 736 Kč) je tato motorizace o 24 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 673 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 447 000 Kč.

Jiné ročníky Toyoty Proace

Proklepněte konkrétní Toyotu Proace 2018 2.0 Nafta 130 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.