Subaru Outback 2003

Evidováno
87
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
234 168 km
Dovezeno (14 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 992 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Subaru Outback ročníku 2003 eviduje registr 87 vozů. Aktivně jezdí 40 vozů (46,0 %), dovoz tvoří 16,1 % ročníku (14 vozů).

Ročník 200393,0 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 154 kW (33,3 %), 2.5 Benzín 115 kW (32,2 %), 2.5 Benzín+LPG 115 kW (14,9 %).

Nejčastější barva je zelená-metal (37,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 992 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 234 168 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 179 175 až 293 258 km. To odpovídá asi 10 181 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,0 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku34937,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18720,3 %
Brzdové zařízení17118,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9410,2 %
Řízení697,5 %
Výhledy505,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
125×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
78×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
76×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
70×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
42×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
36×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
34×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
31×

Z registru vozidel

Složení Subaru Outbacku 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo21,4 % · 3 vozidla
  • Itálie14,3 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko7,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena57,1 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj5,9 % · 59 prohlídek
  • Hlavní město Praha4,8 % · 48 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj3,7 % · 37 prohlídek
  • ostatní85,5 % · 848 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza37,9 % · 33 vozidel
  • Šedá metalíza16,1 % · 14 vozidel
  • Stříbrná metalíza13,8 % · 12 vozidel
  • Šedá10,3 % · 9 vozidel
  • Zelená6,9 % · 6 vozidel
  • ostatní14,9 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
81,5 %
evidováno u 88 vozů
Tažné zařízení
52,8 %
evidováno u 57 vozů
Pohon na plyn
31,5 %
evidováno u 34 vozů
Katalyzátor
29,6 %
evidováno u 32 vozů
Airbag
17,6 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
5,6 %
evidováno u 6 vozů
ASR
5,6 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 27,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 96,7 %EURO 4 · 3,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2003 je mezi ročníky Outbacku podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Subaru Outbacku

Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.