Subaru Outback 2022
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 433 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 746 945 Kčmedián 793 044 Kčdo 829 000 Kč
Subaru Outback ročníku 2022 má v ČR 161 vozů. V provozu jich zůstává 159 vozů (98,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 44,1 % (71 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,4 % | 50 000 až 90 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 124 kW (100,0 %).
Barevně převládá zelená (23,0 %), druhá nejčastější je šedá (22,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 433 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 75,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 56 311 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 26 553 až 82 225 km. To odpovídá asi 14 078 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,4 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (44,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 124 kW | 161 | 96,5 % | 799 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 72 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 870 000 Kč |
| 50 000 km | 830 000 Kč |
| 75 000 km | 791 000 Kč |
| 100 000 km | 744 000 Kč |
| 125 000 km | 710 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 793 044 Kč (při mediánovém nájezdu 72 150 km). Běžné rozpětí je od 746 945 do 829 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 882 082 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 673 654 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 870 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 710 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko54,9 % · 39 vozidel
- Německo36,6 % · 26 vozidel
- Slovensko2,8 % · 2 vozidla
- Estonská republika1,4 % · 1 vozidlo
- Litevská republika1,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena1,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj42,4 % · 211 prohlídek
- Hlavní město Praha36,1 % · 180 prohlídek
- Moravskoslezský kraj21,5 % · 107 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená23,0 % · 37 vozidel
- Šedá22,4 % · 36 vozidel
- Bílá18,6 % · 30 vozidel
- Hnědá17,4 % · 28 vozidel
- Černá10,6 % · 17 vozidel
- ostatní8,1 % · 13 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 84,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 629 vozů Subaru Outbacku 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.