Subaru Outback 2018
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 458 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 437 044 Kčmedián 480 365 Kčdo 539 925 Kč
V roce 2018 eviduje registr Subaru Outbacku 111 vozů. V provozu jich zůstává 109 vozů (98,2 %); ze zahraničí dovezeno 36 vozů (32,4 %).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
| 6 let | 97,1 % | - |
| 8 let | 96,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 129 kW (90,1 %), 3.6 Benzín 191 kW (4,5 %), 2.5 Benzín+LPG 129 kW (2,7 %).
Nejčastější barva je šedá (45,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 458 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (96,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 36,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 93 430 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 61 735 až 130 146 km. To odpovídá asi 11 679 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (44,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 76 | 51,0 % |
| Výhledy | 73 | 49,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 129 kW | 100 | 98,0 % | 500 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 564 000 Kč |
| 100 000 km | 496 000 Kč |
| 150 000 km | 445 000 Kč |
| 200 000 km | 382 000 Kč |
| 250 000 km | 341 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 480 365 Kč (při mediánovém nájezdu 125 000 km). Běžné rozpětí je od 437 044 do 539 925 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 577 552 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 401 902 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 564 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 341 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko25,0 % · 9 vozidel
- Německo22,2 % · 8 vozidel
- Spojené Státy Americké11,1 % · 4 vozidla
- Slovensko8,3 % · 3 vozidla
- Estonská republika5,6 % · 2 vozidla
- ostatní země11,1 % · 4 vozidla
- země neurčena16,7 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,7 % · 289 prohlídek
- Středočeský kraj28,3 % · 183 prohlídek
- Moravskoslezský kraj27,0 % · 175 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá45,9 % · 51 vozidel
- Bílá17,1 % · 19 vozidel
- Modrá14,4 % · 16 vozidel
- Hnědá11,7 % · 13 vozidel
- Červená6,3 % · 7 vozidel
- ostatní4,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 62,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.