Subaru Outback 2017

Evidováno
108
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
105 655 km
Dovezeno (21 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 534 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 338 110 Kčmedián 398 130 Kčdo 429 852 Kč

V roce 2017 eviduje registr Subaru Outbacku 108 vozů. V provozu jich zůstává 106 vozů (98,1 %); ze zahraničí dovezeno 21 vozů (19,4 %).

Ročník 201796,0 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Outbacku 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,1 % -
6 let97,1 % -
8 let95,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 129 kW (67,6 %), 2.0 Nafta 110 kW (26,9 %), 2.5 Benzín+LPG 129 kW (5,6 %).

Nejčastější barva je šedá (51,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 534 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2016 (97,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 105 655 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 514 až 146 988 km. To odpovídá asi 11 739 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (50,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku9058,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6441,6 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
26×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
21×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
21×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
18×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
17×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
17×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 838 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 129 kW7395,7 %400 000 Kč

Cenový odhad

338 110
od Kč
398 130
medián Kč
429 852
do Kč

Při nájezdu kolem 190 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km503 000 Kč
150 000 km443 000 Kč
200 000 km380 000 Kč
250 000 km339 000 Kč
300 000 km277 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 398 130 Kč (při mediánovém nájezdu 189 510 km). Běžné rozpětí je od 338 110 do 429 852 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 510 981 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 194 616 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 503 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 277 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Outbacku 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,1 % · 8 vozidel
  • Norsko14,3 % · 3 vozidla
  • Litevská republika4,8 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko4,8 % · 1 vozidlo
  • Polsko4,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena23,8 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha50,2 % · 308 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj25,1 % · 154 prohlídek
  • Středočeský kraj24,8 % · 152 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá51,9 % · 56 vozidel
  • Bílá11,1 % · 12 vozidel
  • Hnědá10,2 % · 11 vozidel
  • Černá9,3 % · 10 vozidel
  • Modrá9,3 % · 10 vozidel
  • ostatní8,3 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,4 %
evidováno u 179 vozů
ABS
11,1 %
evidováno u 36 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 63,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,5 %EURO 5 · 1,5 %

Jiné ročníky Subaru Outbacku

Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.