Subaru Outback 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 311 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 554 067 Kčmedián 566 119 Kčdo 619 220 Kč
Pro Subaru Outback ročníku 2020 eviduje registr 100 vozů. Aktivně jezdí 99 vozů (99,0 %), dovoz tvoří 29,0 % ročníku (29 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,6 % | - |
| 6 let | 98,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 129 kW (100,0 %).
Nejčastější barva je šedá (46,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 311 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 4,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (97,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 65 691 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 854 až 94 102 km. To odpovídá asi 10 949 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,4 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 129 kW | 100 | 99,0 % | 588 528 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 87 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 718 000 Kč |
| 50 000 km | 640 000 Kč |
| 75 000 km | 584 000 Kč |
| 100 000 km | 558 000 Kč |
| 125 000 km | 542 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 566 119 Kč (při mediánovém nájezdu 86 515 km). Běžné rozpětí je od 554 067 do 619 220 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 681 396 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 533 356 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 718 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 542 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko79,3 % · 23 vozidel
- Německo10,3 % · 3 vozidla
- Estonská republika3,4 % · 1 vozidlo
- Litevská republika3,4 % · 1 vozidlo
- Spojené Státy Americké3,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj43,4 % · 186 prohlídek
- Hlavní město Praha35,7 % · 153 prohlídek
- Moravskoslezský kraj21,0 % · 90 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá46,0 % · 46 vozidel
- Bílá20,0 % · 20 vozidel
- Zelená19,0 % · 19 vozidel
- Černá8,0 % · 8 vozidel
- Modrá4,0 % · 4 vozidla
- ostatní3,0 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 63,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.