Subaru Outback 2019
Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 603 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 483 876 Kčmedián 530 000 Kčdo 569 900 Kč
Subaru Outback ročníku 2019 má v ČR 158 vozů. V provozu jich zůstává 158 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 43,0 % (68 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,9 % | 50 000 až 90 000 km |
| 6 let | 97,6 % | 70 000 až 130 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 129 kW (97,5 %), 3.6 Benzín 191 kW (2,5 %).
Nejčastější barva je šedá (32,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 603 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 72 172 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 440 až 105 023 km. To odpovídá asi 10 310 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (43,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 129 kW | 154 | 97,9 % | 530 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 103 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 611 000 Kč |
| 100 000 km | 534 000 Kč |
| 150 000 km | 480 000 Kč |
| 200 000 km | 419 000 Kč |
| 250 000 km | 381 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 530 000 Kč (při mediánovém nájezdu 103 140 km). Běžné rozpětí je od 483 876 do 569 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 599 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 383 657 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 611 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 381 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko55,9 % · 38 vozidel
- Německo20,6 % · 14 vozidel
- Estonská republika7,4 % · 5 vozidel
- Kanada2,9 % · 2 vozidla
- Slovensko2,9 % · 2 vozidla
- ostatní země4,4 % · 3 vozidla
- země neurčena5,9 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha45,3 % · 339 prohlídek
- Středočeský kraj34,4 % · 257 prohlídek
- Moravskoslezský kraj20,3 % · 152 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá32,9 % · 52 vozidel
- Bílá17,7 % · 28 vozidel
- Modrá16,5 % · 26 vozidel
- Zelená13,9 % · 22 vozidel
- Hnědá8,9 % · 14 vozidel
- ostatní10,1 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 67,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 523 vozů Subaru Outbacku 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.