Subaru Outback 2023

Evidováno
98
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
13 995 km
Dovezeno (50 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 204 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 799 000 Kčmedián 879 000 Kčdo 929 000 Kč

V roce 2023 eviduje registr Subaru Outbacku 98 vozů. V provozu jich zůstává 97 vozů (99,0 %); ze zahraničí dovezeno 50 vozů (51,0 %).

Ročník 202396,9 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 124 kW (100,0 %).

Barevně převládá zelená (27,6 %), druhá nejčastější je šedá (24,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 204 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 96,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 13 995 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 628 až 38 108 km. To odpovídá asi 4 665 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,4 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
24×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
3
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1.1. 2002 pro zadní mlhové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.4.1
2×
5
Zpětný světlomet, není-li stanoveno jinak, není homologovaný (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.6.2.3.1
2×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
2×
7
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito nehomologované bezpečnostní zasklení nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.2.3.1
2×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 124 kW9897,9 %879 000 Kč

Cenový odhad

799 000
od Kč
879 000
medián Kč
929 000
do Kč

Při nájezdu kolem 60 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km961 000 Kč
50 000 km910 000 Kč
75 000 km866 000 Kč
100 000 km813 000 Kč
125 000 km770 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 879 000 Kč (při mediánovém nájezdu 60 460 km). Běžné rozpětí je od 799 000 do 929 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 976 650 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 774 408 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 961 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 770 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Outbacku 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko44,0 % · 22 vozidel
  • Německo34,0 % · 17 vozidel
  • Estonská republika8,0 % · 4 vozidla
  • Španělsko6,0 % · 3 vozidla
  • Belgie2,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,0 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj48,4 % · 134 prohlídek
  • Hlavní město Praha37,2 % · 103 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,4 % · 40 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená27,6 % · 27 vozidel
  • Šedá24,5 % · 24 vozidel
  • Hnědá17,3 % · 17 vozidel
  • Bílá16,3 % · 16 vozidel
  • Černá9,2 % · 9 vozidel
  • ostatní5,1 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,3 %
evidováno u 357 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 656 vozů Subaru Outbacku 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
69,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,5 %
vyvezeno 1,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Outbacku

Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.