Subaru Outback 2013
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 720 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 106 216 Kčmedián 154 900 Kčdo 209 999 Kč
Subaru Outback ročníku 2013 má v ČR 91 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 85 vozů (93,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 8,8 % (8 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 8,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | - |
| 6 let | 97,1 % | - |
| 8 let | 98,0 % | - |
| 10 let | 97,0 % | - |
| 12 let | 89,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (67,0 %), 2.5 Benzín 127 kW (13,2 %), 3.6 Benzín 191 kW (9,9 %).
Barevně převládá bílá (15,4 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 720 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 148 921 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 317 až 205 290 km. To odpovídá asi 11 455 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (55,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (8,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 309 | 44,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 197 | 28,3 % |
| Brzdové zařízení | 102 | 14,7 % |
| Výhledy | 88 | 12,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 61 | 96,1 % | 127 442 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 217 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 245 000 Kč |
| 150 000 km | 206 000 Kč |
| 200 000 km | 166 000 Kč |
| 250 000 km | 145 000 Kč |
| 300 000 km | 117 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 154 900 Kč (při mediánovém nájezdu 216 827 km). Běžné rozpětí je od 106 216 do 209 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 261 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 76 125 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 245 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 117 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie25,0 % · 2 vozidla
- Švýcarsko25,0 % · 2 vozidla
- Německo12,5 % · 1 vozidlo
- Polsko12,5 % · 1 vozidlo
- Slovensko12,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země12,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,3 % · 432 prohlídek
- Středočeský kraj27,1 % · 212 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,5 % · 137 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá15,4 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza14,3 % · 13 vozidel
- Černá12,1 % · 11 vozidel
- Stříbrná metalíza12,1 % · 11 vozidel
- Šedá9,9 % · 9 vozidel
- ostatní36,3 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.