Subaru Outback 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 627 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 300 000 Kčmedián 342 788 Kčdo 389 938 Kč
V roce 2016 eviduje registr Subaru Outbacku 106 vozů. V provozu jich zůstává 103 vozů (97,2 %); ze zahraničí dovezeno 13 vozů (12,3 %).
Jak ročník stárne
Subaru Outbacku 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 97,8 % | - |
| 8 let | 99,3 % | - |
| 10 let | 98,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 129 kW (59,4 %), 2.0 Nafta 110 kW (37,7 %), 3.6 Benzín 191 kW (2,8 %).
Nejčastější barva je šedá (34,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 627 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 115 469 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 82 129 až 160 210 km. To odpovídá asi 11 547 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (12,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 89 | 56,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 69 | 43,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 129 kW | 63 | 97,2 % | 360 729 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 40 | 98,3 % | 218 936 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 203 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 458 000 Kč |
| 150 000 km | 395 000 Kč |
| 200 000 km | 345 000 Kč |
| 250 000 km | 312 000 Kč |
| 300 000 km | 254 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Outbacku ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 342 788 Kč (při mediánovém nájezdu 203 187 km). Běžné rozpětí je od 300 000 do 389 938 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 445 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 231 228 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 458 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 254 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Outbacku 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Belgie15,4 % · 2 vozidla
- Německo15,4 % · 2 vozidla
- Slovensko15,4 % · 2 vozidla
- Spojené Státy Americké15,4 % · 2 vozidla
- Itálie7,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země15,4 % · 2 vozidla
- země neurčena15,4 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha48,2 % · 356 prohlídek
- Moravskoslezský kraj26,8 % · 198 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,9 % · 184 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá34,0 % · 36 vozidel
- Zlatá metalíza14,2 % · 15 vozidel
- Bílá13,2 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza7,5 % · 8 vozidel
- Červená6,6 % · 7 vozidel
- ostatní24,5 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u Outbacku k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Outback 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.