Škoda Felicia 2007
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 6,9 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 365 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 57 000 Kčobvykle 71 000 Kčdo 90 000 Kč
Ročník 2007 Škody Felicie má v českých registrech 59 vozů. V provozu zůstává 8 vozů (13,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 15 vozů (25,4 %).
Jak ročník stárne
Škody Felicie 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 86,8 % | 110 000 až 160 000 km |
| 6 let | 87,6 % | - |
| 8 let | 86,9 % | - |
| 10 let | 90,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 50 kW (37,3 %), 1.6 Benzín 55 kW (20,3 %), 1.3 Benzín (18,6 %).
Barevně převládá zelená-metal (20,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 365 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 139 559 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 112 097 až 173 408 km. To odpovídá asi 7 345 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (52,5 %), pak následují Olomoucký kraj a Vysočina.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 323 | 46,7 % |
| Brzdové zařízení | 637 | 22,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 328 | 11,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 313 | 11,1 % |
| Řízení | 165 | 5,8 % |
| Výhledy | 64 | 2,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 130 000 km, obvyklém pro vozy tohoto stáří podle STK. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 116 000 Kč |
| 100 000 km | 81 000 Kč |
| 150 000 km | 68 000 Kč |
| 200 000 km | 54 000 Kč |
| 250 000 km | 48 000 Kč |
Cenový odhad
Odhadovaná cena Škoda Felicie ročníku 2007 je při nájezdu kolem 130 000 km přibližně 71 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 57 000 a 90 000 Kč. Záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Nájezd 130 000 km je pro vozy tohoto stáří obvyklý podle záznamů STK. S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 116 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 48 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Škody Felicie 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo (NDR)6,7 % · 1 vozidlo
- Rakousko6,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena86,7 % · 13 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj52,5 % · 584 prohlídek
- Olomoucký kraj24,4 % · 271 prohlídek
- Kraj Vysočina23,1 % · 257 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza20,3 % · 12 vozidel
- Modrá metalíza15,3 % · 9 vozidel
- Modrá tmavá11,9 % · 7 vozidel
- Červená tmavá10,2 % · 6 vozidel
- Červená metalíza8,5 % · 5 vozidel
- ostatní33,9 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 9,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Škodu Felicii 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.