Škoda Felicia 2004
Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti, z 806 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 40 000 Kčobvykle 52 000 Kčdo 72 000 Kč
Ročník 2004 Škody Felicie má v českých registrech 147 vozů. V provozu zůstává 22 vozů (15,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 44 vozů (29,9 %).
Jak ročník stárne
Škody Felicie 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 89,2 % | - |
| 6 let | 88,7 % | 100 000 až 160 000 km |
| 8 let | 86,9 % | 110 000 až 170 000 km |
| 10 let | 87,9 % | - |
| 12 let | 87,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 50 kW (31,3 %), 1.6 Benzín 55 kW (25,9 %), 1.3 Benzín (16,3 %).
Barevně převládá modrá-tmavá (15,0 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 806 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 90,4 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 886 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 117 422 až 178 541 km. To odpovídá asi 6 631 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (53,5 %), pak následují Olomoucký kraj a Zlínský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 342 | 46,0 % |
| Brzdové zařízení | 1 225 | 24,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 582 | 11,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 549 | 10,8 % |
| Řízení | 276 | 5,4 % |
| Výhledy | 120 | 2,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 50 kW | 46 | 90,7 % | 47 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 140 000 km, obvyklém pro vozy tohoto stáří podle STK. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 93 000 Kč |
| 100 000 km | 62 000 Kč |
| 150 000 km | 51 000 Kč |
| 200 000 km | 41 000 Kč |
| 250 000 km | 36 000 Kč |
Cenový odhad
Odhadovaná cena Škoda Felicie ročníku 2004 je při nájezdu kolem 140 000 km přibližně 52 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 40 000 a 72 000 Kč. Záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Nájezd 140 000 km je pro vozy tohoto stáří obvyklý podle záznamů STK. S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 93 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 36 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Škody Felicie 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 44 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj53,5 % · 796 prohlídek
- Olomoucký kraj27,5 % · 410 prohlídek
- Zlínský kraj19,0 % · 283 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá tmavá15,0 % · 22 vozidel
- Modrá metalíza12,9 % · 19 vozidel
- Červená základní10,9 % · 16 vozidel
- Zelená metalíza9,5 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza8,2 % · 12 vozidel
- ostatní43,5 % · 64 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 4,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2004 je mezi ročníky Felicie podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Škodu Felicii 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.