Renault Modus 2010
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 805 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2010 Renaultu Modusu má v českých registrech 91 vozů. V provozu zůstává 83 vozů (91,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 17 vozů (18,7 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Modusu 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 1,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | - |
| 6 let | 98,7 % | - |
| 8 let | 93,3 % | - |
| 10 let | 91,8 % | - |
| 12 let | 92,9 % | - |
| 14 let | 90,2 % | - |
| 16 let | 95,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 55 kW (60,4 %), 1.1 Benzín 74 kW (28,6 %), 1.5 Nafta 63 kW (11,0 %).
Barevně převládá hnědá-metal (20,9 %), druhá nejčastější je červená-základní (12,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 805 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (93,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 89 507 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 54 130 až 131 711 km. To odpovídá asi 5 594 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,7 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Pardubický kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 230 | 34,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 187 | 27,7 % |
| Brzdové zařízení | 144 | 21,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 58 | 8,6 % |
| Řízení | 57 | 8,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2010
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 55 kW | 55 | 94,9 % | 62 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 102 000 Kč |
| 100 000 km | 87 000 Kč |
| 150 000 km | 75 000 Kč |
| 200 000 km | 63 000 Kč |
| 250 000 km | 55 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Modusu ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 79 000 Kč (při mediánovém nájezdu 136 000 km). Běžné rozpětí je od 79 000 do 79 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 89 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 73 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 102 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 55 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Modusu 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo41,2 % · 7 vozidel
- Francie23,5 % · 4 vozidla
- Rakousko23,5 % · 4 vozidla
- Belgie11,8 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,8 % · 127 prohlídek
- Moravskoslezský kraj15,2 % · 122 prohlídek
- Pardubický kraj12,0 % · 97 prohlídek
- ostatní57,0 % · 459 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Hnědá metalíza20,9 % · 19 vozidel
- Červená základní12,1 % · 11 vozidel
- Hnědá11,0 % · 10 vozidel
- Červená7,7 % · 7 vozidel
- Šedá metalíza7,7 % · 7 vozidel
- ostatní40,7 % · 37 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2010 patří u Modusu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Modus 2010
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.