Peugeot 2008 2022

Evidováno
269
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
31 660 km
Dovezeno (33 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 665 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 341 372 Kčmedián 389 450 Kčdo 430 000 Kč

Pro Peugeot 2008 ročníku 2022 eviduje registr 269 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 265 vozů (98,5 %), dovoz tvoří 12,3 % ročníku (33 vozů).

Ročník 202296,5 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 2008 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,4 %20 000 až 50 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (38,7 %), 1.2 Benzín 74 kW (32,7 %), Elektro 100 kW (13,4 %).

Nejčastější barva je oranžová (35,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 665 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 78,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 31 660 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 538 až 50 974 km. To odpovídá asi 7 915 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (52,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (12,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
10×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
6×
5
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
6×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
7
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
5×
8
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
3×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 96 kW10498,0 %399 900 Kč
1.2 Benzín 74 kW8895,6 %334 900 Kč

Cenový odhad

341 372
od Kč
389 450
medián Kč
430 000
do Kč

Při nájezdu kolem 55 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km421 000 Kč
50 000 km394 000 Kč
75 000 km364 000 Kč
100 000 km340 000 Kč
125 000 km319 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 2008 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 389 450 Kč (při mediánovém nájezdu 54 861 km). Běžné rozpětí je od 341 372 do 430 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 475 820 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 309 065 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 421 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 319 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 2008 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie30,3 % · 10 vozidel
  • Německo21,2 % · 7 vozidel
  • Nizozemsko15,2 % · 5 vozidel
  • Lucembursko9,1 % · 3 vozidla
  • Švédsko9,1 % · 3 vozidla
  • ostatní země15,2 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,5 % · 316 prohlídek
  • Středočeský kraj23,0 % · 153 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,9 % · 139 prohlídek
  • ostatní8,6 % · 57 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Oranžová35,7 % · 96 vozidel
  • Bílá19,7 % · 53 vozidel
  • Šedá14,9 % · 40 vozidel
  • Červená12,6 % · 34 vozidel
  • Modrá11,9 % · 32 vozidel
  • ostatní5,2 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
15,2 %
evidováno u 180 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 80,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 185 vozů Peugeotu 2008 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
55,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
80,0 %
vyvezeno 20,0 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Peugeotu 2008

Proklepněte konkrétní Peugeot 2008 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.