Opel Astra 2018

1.4 Benzín 74 kW

Kód motoru: B14XE OPT. LV7 · 5 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
74 kW
Výkon (101 k)
~1 400 cm³
Objem
5,6 l/100 km
Ø spotřeba
130 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 245 kg· rozvor 2 662 mm· délka 4 495 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín
Evidováno
48
V provozu
45
Způsobilost na STK
98,0 %
STK kontrol
203

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 203 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 226 278 Kčmedián 231 968 Kčdo 240 434 Kč

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Opelu Astry ročníku 2018 je 1.4 Benzín 74 kW - registr eviduje 48 vozů (11,7 % z celkového ročníku).

Tato motorizace98,0 %
Ročník celkem98,1 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,6 %
100-200 000 km96,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,0 % (203 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 98,1 %).

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 402 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 48 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

B14XE OPT. LV7
70,8 %34 ks
B14XE opt.LV7
14,6 %7 ks
B14XFT OPT. LV7
6,2 %3 ks
B14XE opt. LV7
6,2 %3 ks
B14XE
2,1 %1 ks

Další motorizace Opelu Astry 2018

Cenový odhad

226 278
od Kč
231 968
medián Kč
240 434
do Kč

Při nájezdu kolem 76 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km279 000 Kč
50 000 km251 000 Kč
75 000 km232 000 Kč
100 000 km222 000 Kč
125 000 km208 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 74 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 231 968 Kč (při typickém nájezdu 75 805 km). Běžné rozmezí je 226 278–240 434 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (192 820 Kč) je tato motorizace o 20 % výše.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 279 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 208 000 Kč.

Jiné ročníky Opelu Astry

Proklepněte konkrétní Opel Astru 2018 1.4 Benzín 74 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.