Nissan Terrano 2004

Evidováno
166
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
186 453 km
Dovezeno (88 ks)
53 %

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 1 627 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Nissan Terrano ročníku 2004 má v ČR 166 vozů. V provozu jich zůstává 105 vozů (63,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 53,0 % (88 vozů).

Ročník 200491,8 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 92 kW (49,4 %), 3.0 Nafta 113 kW (48,8 %), 3.0 Nafta (1,8 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,1 %), druhá nejčastější je zelená-metal (17,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 627 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 186 453 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 635 až 245 182 km. To odpovídá asi 8 475 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (53,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 89343,0 %
Brzdové zařízení89920,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48911,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav46910,7 %
Řízení3257,4 %
Výhledy1633,7 %
Identifikace vozidla1633,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
680×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
548×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
395×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
195×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
194×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
153×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
148×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
141×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
2.7 Nafta 92 kW8291,9 %–
3.0 Nafta 113 kW8191,4 %107 598 Kč

Z registru vozidel

Složení Nissanu Terrano 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,6 % · 34 vozidel
  • Itálie13,6 % · 12 vozidel
  • Španělsko6,8 % · 6 vozidel
  • Francie5,7 % · 5 vozidel
  • Belgie4,5 % · 4 vozidla
  • ostatní země9,1 % · 8 vozidel
  • země neurčena21,6 % · 19 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,4 % · 234 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,0 % · 228 prohlídek
  • Plzeňský kraj11,6 % · 188 prohlídek
  • ostatní60,0 % · 977 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,1 % · 35 vozidel
  • Zelená metalíza17,5 % · 29 vozidel
  • Šedá9,0 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza8,4 % · 14 vozidel
  • Bílá7,8 % · 13 vozidel
  • ostatní36,1 % · 60 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
83,6 %
evidováno u 178 vozů
ABS
55,9 %
evidováno u 119 vozů
Airbag
10,3 %
evidováno u 22 vozů
Klimatizace
8,5 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
5,6 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 98,6 %EURO 4 · 1,4 %

Jiné ročníky Nissanu Terrano

Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.