Nissan Terrano 2003

Evidováno
171
Způsobilost na STK
92,3 %
Ø nájezd (medián)
184 139 km
Dovezeno (103 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 529 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Nissan Terrano ročníku 2003 eviduje registr 171 vozů. Aktivně jezdí 95 vozů (55,6 %), dovoz tvoří 60,2 % ročníku (103 vozů).

Ročník 200392,3 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 113 kW (50,9 %), 2.7 Nafta 92 kW (43,9 %), 3.0 Nafta (2,9 %).

Barevně převládá zelená-metal (16,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 529 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 184 139 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 140 953 až 231 568 km. To odpovídá asi 8 006 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 90242,9 %
Brzdové zařízení91420,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav49111,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48010,8 %
Řízení3217,2 %
Výhledy1643,7 %
Identifikace vozidla1643,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
629×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
532×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
399×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
204×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
194×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
177×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
168×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
129×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 113 kW8792,4 %–
2.7 Nafta 92 kW7591,9 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Terrano 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo27,2 % · 28 vozidel
  • Itálie21,4 % · 22 vozidel
  • Francie3,9 % · 4 vozidla
  • Rakousko3,9 % · 4 vozidla
  • Lucembursko2,9 % · 3 vozidla
  • ostatní země6,8 % · 7 vozidel
  • země neurčena34,0 % · 35 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,5 % · 237 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,9 % · 197 prohlídek
  • Plzeňský kraj11,6 % · 178 prohlídek
  • ostatní60,0 % · 917 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza16,4 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza12,9 % · 22 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,3 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza9,4 % · 16 vozidel
  • Šedá7,0 % · 12 vozidel
  • ostatní42,1 % · 72 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
81,5 %
evidováno u 189 vozů
ABS
52,6 %
evidováno u 122 vozů
Airbag
10,3 %
evidováno u 24 vozů
Katalyzátor
8,2 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
7,3 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Nissanu Terrano

Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.