Nissan Terrano 1991
Způsobilé na 30 dnů 9,2 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 10,4 % bez plné způsobilosti, z 492 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Nissan Terrano ročníku 1991 eviduje registr 121 vozů. Aktivně jezdí 24 vozů (19,8 %), dovoz tvoří 57,9 % ročníku (70 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta (48,8 %), 2.7 Nafta 73 kW (16,5 %), 2.4 Benzín (11,6 %).
Barevně převládá černá (19,8 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 492 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 87,6 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 87,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 10,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (90,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 219 872 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 184 122 až 256 252 km. To odpovídá asi 6 282 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,3 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (57,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 275 | 42,6 % |
| Brzdové zařízení | 161 | 25,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 94 | 14,6 % |
| Řízení | 60 | 9,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 55 | 8,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Nissanu Terrano 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo4,3 % · 3 vozidla
- Francie2,9 % · 2 vozidla
- Belgie1,4 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)1,4 % · 1 vozidlo
- Rakousko1,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena88,6 % · 62 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj8,9 % · 44 prohlídek
- Královéhradecký kraj7,3 % · 36 prohlídek
- Středočeský kraj6,5 % · 32 prohlídek
- ostatní77,2 % · 380 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá19,8 % · 24 vozidel
- Šedá metalíza17,4 % · 21 vozidel
- Bílá11,6 % · 14 vozidel
- Červená základní11,6 % · 14 vozidel
- Zelená metalíza9,1 % · 11 vozidel
- ostatní30,6 % · 37 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1991 je mezi ročníky Terrano podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 1991
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.