Nissan Terrano 1993
Způsobilé na 30 dnů 8,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 499 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Nissan Terrano ročníku 1993 má v ČR 125 vozů. V provozu jich zůstává 34 vozů (27,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 68,0 % (85 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta (43,2 %), 2.7 Nafta 73 kW (26,4 %), 2.7 Nafta 74 kW (18,4 %).
Barevně převládá černá (17,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 499 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 89,3 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 89,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (92,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 217 538 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 173 195 až 257 816 km. To odpovídá asi 6 592 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (68,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 516 | 46,4 % |
| Brzdové zařízení | 242 | 21,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 136 | 12,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 115 | 10,3 % |
| Řízení | 104 | 9,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Nissanu Terrano 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,1 % · 12 vozidel
- Rakousko2,4 % · 2 vozidla
- Nizozemsko1,2 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko1,2 % · 1 vozidlo
- země neurčena81,2 % · 69 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,6 % · 78 prohlídek
- Plzeňský kraj13,4 % · 67 prohlídek
- Kraj Vysočina11,8 % · 59 prohlídek
- ostatní59,1 % · 295 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá17,6 % · 22 vozidel
- Modrá metalíza16,0 % · 20 vozidel
- Šedá metalíza12,0 % · 15 vozidel
- Zelená metalíza12,0 % · 15 vozidel
- Červená základní9,6 % · 12 vozidel
- ostatní32,8 % · 41 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 je mezi ročníky Terrano podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.